Gå till innehåll
Din webbläsare (Internet Explorer) är föråldrad. Uppdatera webbläsaren för en bättre och säkrare upplevelse.

Hos Karlssons

Att arbeta på restaurang och i storkök

Boken handlar om hur det kan vara att arbeta på restaurang och i storkök. Passar på sfi kurs C och D men fungerar även på andra typer av utbildningar för vuxna: yrkesutbildningar, orienteringskurser och arbetsmarknadsutbildningar. 

Läs mer om Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök...
Framåt Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök Digitalbok Framåt Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök Digitalbok
Framåt Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök Digitalbok
Onlineprodukt

Framåt Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök Digitalbok

ISBN 9789127431706
Uppdateras löpande
ISBN
9789127431706
Licenstid
365 dagar
Typ
Onlineprodukt
Du har nått den maximala köpsumman.

Andra intressanta titlar

Eleverna träffar Stig och hans anställda i restaurangen Karlssons. Boken beskriver en arbetsdag från morgon till sen kväll och hur de olika yrkesgrupperna på restaurangen arbetar.

Hos Karlssons ingår i en bokserie för yrkessvenska där totalt sex yrkesprofiler presenteras. Titlar i serien:

* Bakom ratten - Att arbeta med transport
* Förskolan Liljan - Att arbeta inom barnomsorg
* Idas arbetsvecka - Att arbeta inom vård och omsorg
* Harrys hörna - Att arbeta inom handel
* Hos Karlssons - Att arbeta på restaurang och i storkök
* Vinklar och rör - Att arbeta med teknik